Home

Cortaderia selloana pěstování

Pampová tráva poroste i ve vaší zahradě: nebojte se jí

Kortadérie (Cortaderia selloana), tak se nazývají pampové trávy, které jsou poměrně nenáročnou rostlinou na pěstování. Jelikož se jedná o vzrostlé trvalky, hodí se do zadních částí záhonů, koutů zahrady, do skalky nebo před skupinu jehličnatých stromků Pampová tráva růžová - Pampas - Cortaderia selloana - semena pampové trávy - 10 ks. Pampová tráva je mohutná okrasná travina, která dosahuje impozantních rozměrů. Zaujme vás nejen svou výškou okolo 2,5 m, ale bude se bohatě rozrůstat i do prostoru. Je proto již před výsevem nutné si tuto skutečnost uvědomit a. Cortaderia selloana je vytrvalá mohutná travina pocházející z jihoamerických pamp. Řadí se do čeledi Poaceae - lipnicovité. Kortadérie vytváří husté trsy úzkých obloukovitě překloněných modrozelených listů. V květu dosahuje výšky až 2,5 m. Kvete od září vzpřímenými bílými okrasnými latami. Vyžaduje slunné stanoviště a dobře propustnou, případně.

Kortaderie dvoudomá | Cortaderia selloana. 1. Tato půvabná travina pochází z travnatých pamp Jižní Ameriky. I když existuje na 20 druhů, u nás se pěstuje pouze druh C. selloana, který dorůstá výška okolo 100 cm. Obvykle začíná rašit již od dubna a tvoří hustý trs úzkých, pilovitých listů rostoucích obloukovitě Pampová tráva - jak předejít zklamání. Naposledy upraveno: 21. února 2016. Kortadérie, známá spíše pod názvem pampová tráva či pampas, dokáže opravdu oslnit jen tehdy, pokud jí dopřejeme vhodné podmínky. Díky mohutnému vzrůstu a hlavně nádherným chocholovitým květenstvím právem patří k nejoblíbenějším.

Kortaderie dvoudomá je druhem okrasné trávy, která se využívá pro strukturální design zahrady. Kortaderie dvoudomá (Cortaderia selloana) miluje tropické klima, ale existují také jiné druhy této rostliny, například Erianthus ravennae, kterým se bude dařit i v chladnějších klimatech Pěstování trvalek na území České republiky +420 774 895 808 Cortaderia selloana. velmi nápadné, husté, chmýřité květenství, které je při rozkvětu téměř sněhově bílé, nesou ho pevné stonky, které vyrůstají z mohutných trsů trávovitých, obloukovitě ohnutých listů zelené barvy. Její květy nabývají celé škály barevných odstínů a dá se pěstovat i na těch místech na pozemcích, kde nic jiného nechce růst. V tomto příspěvku se dozvíte, jak se pampová tráva pěstuje, jaké jsou její nároky na stanoviště či..

Pampová tráva – jak předejít zklamání - Zahradacentrum

Působivá a opravdu impozantní trvalka Cortaderia Selloana neboli Pampas dvoudomý (také se jí říká pampová tráva) je také tipem pro všechny, kdo mají na zahradě nebo v její části sušší písčitou půdu a slunná místa. Jako nepřehlédnutelný solitér upoutá uprostřed prostorného trávníku, na pokraji terasy, na břehu jezírka Pampová tráva růžová - Pampas - Cortaderia selleona - osivo pampasu - 10 ks. Pampová tráva je mohutná okrasná tráva. Svými obrovskými vějíři patří k největším dekoracím jak na zahradě, tak ve váze. Listy dosahují délky až 1,5 m. Rostlina může být pěstována venku, je však nutné ji na zimu přikrýt slámou či. Cortaderia selloana ´Pink Feather´ velmi nápadné, husté, chmýřité květenství, se sladce růžovým zabarvením, nesou ho pevné stonky, které vyrůstají z mohutných trsů trávovitých, obloukovitě ohnutých listů zelené barv Kortaderie (Cortaderia selloana), známá jako pampová tráva, je impozantní vytrvalá rostlina, kterou rozhodně nemůžete přehlédnout. Zejména na podzim na sebe upozorňuje až 3 m vysokým květenstvím ve tvaru pyramidálně protáhlé laty, která dosahuje 45 až 90 cm a je tvořena jemnými stříbrnými klásky, mnohdy s nachovým. Cortaderia selloana růžová Výška takového keře může dosáhnout až 200 cm. Během kvetení je zdobena načechranými květenstvími, které lze malovat v různých odstínech růžové: od světle růžové až stříbřitě růžové (v závislosti na podmínkách pěstování)

Pampová tráva růžová, Cortaderia selloana, pěstování

  1. Pampas stříbrný bílý , Cortaderia selloana, pěstování, semena trávy, rostliny, exotické Teoreticky je lze vysévat během celého roku, jen u podzimních výsevů je potřeba pěstovat rostliny nejprve doma, než je vysadíte do venkovní půdy. Rostlinám sice nevadí mrazy, ale kombinace vlhka a zimy by mohla být pro mladé.
  2. Pampová tráva (růžová) - Cortaderia selloana - 70 semen. Tato nápadná rostlina patří k rodu složenému asi z 23 druhů stálezelených nebo poloopadavých travních porostů původem z Nového Zélandu, Nové Guinee a Jižní Ameriky. Jedná se o velmi dekorativní, mohutnou okrasnou trávu, která dorůstá do výšky až 200 cm. Květenství dosahuje velikosti až 50 cm, úzké.
  3. Pampas stříbrný - Cortaderia selloana - semena - 10 ks. Pampas stříbrný (latinsky: Cortaderia selloana) je okrasná tráva. Rostlina může být pěstována venku, je však nutné ji na zimu přikrýt slámou či listím. Také se může v zimě dát dovnitř
  4. Podobné články: Cortaderia Péče a pěstování Cortaderie Cortaderia je tráva používaná nejčastěji k solitérní výsadbě. Potřebuje propustnou půdu, na zimu je nutná přikrývka. Dorůstá do výšky až 300 cm. Od srpna do října vytváří bílé chocholky

Pampy (Cortaderia selloana) Botanická klasifikace. Cortaderia selloana je vytrvalý druh patřící do rodu Lamprothyrsus, který zase patří do čeledi Graminaceae. Hlavní odrůdy. Rozlišujeme mezi normálními odrůdami, které lze pěstovat pouze v zahradě, a trpasličími odrůdami, které lze pěstovat také v květináčích. Štítky: Cortaderia selloana pěstování, Kortadérie pěstování, okrasná tráva pampová Tvůj komentář k článku Zrušit odpověď na komentář Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna

Pampová tráva - Cortaderia selloana Zahradnictví FLO

Pampová tráva alias kortaderie dvoudomá (Cortaderia selloana) je jednou z nejvyšších trav na světě, které lze pěstovat na našich zahradách. Kvete v září, ale zůstává krásná klidně i po celou zimu. Pochází z Jižní Ameriky, takže není odolná vůči mrazu a vyžaduje zimní zakrytí - nejlépe v podobě chvojí. Při pěstování je nejlepší koupit semena [ PAMPOVÁ TRÁVA - CORTADERIA SELLOANA - RŮŽOVÁ Pěstování: Tato travina má rádá teplé, chráněné místo před větrem a na slunci. Před nasazením do země je vhodné udělat drenáž. První rok po výsadbě je vhodné udělat zimní kryt. Přes zimu nemá ráda přemokření. Při nákupu na podzim, je lepší rostlinu zasadit. Cortaderia selloana - bílá Jak pěstovat pampovou trávu. Prosperuje na slunném stanovišti nebo v polostínu, kde bude chráněná. Po výsadbě a během léta potřebuje dostatek vláhy, jinak dává přednost suchu. K úspěšnému zimování pampové trávy je zajistit jí suché stanoviště. Doporučuje se svázat celý trs do. Pampová tráva, Cortaderia selloana. Pampová tráva vytváří svá impozantní květenství jen venku. Díky svému statnému vzrůstu a nápadným květenstvím se pampová tráva uplatní především jako solitera na terase, v trávníku, u vodní nádrže nebo v předzahrádce. Aby se pampová tráva mohla optimálně rozvíjet, vyžaduje dostatek místa Kortaderie stříbrná (Cortaderia selloana): Pokud však zvládneme přezimování, odmění se nám koncem léta nádhernými, hustými a zářivými až 1,8 m vysokými latami.; Pampová tráva (Cortaderia selloana Pumila): Pampová tráva dorůstá výšky kolem 80 cm, ale v době květu bývá i vyšší.Úzké převisající listy pampové trávy mají šedozelenou barvu a vytvářejí.

Pampas dvoudomý (Cortaderia selloana) V našich klimatických podmínkách se bohužel ne vždy její pěstování daří, kortadérie je totiž velmi teplomilná a naše zima je pro ni často příliš tuhá a vlhká. Nicméně za pokus to stojí, a pokud jí věnujeme dostatek péče, můžeme se z ní těšit i na své zahradě.. Cortaderia selloana ´Pumila´ Cortaderia selloana ´Pumila´ mladá rostlina. Rozměry výška u nás cca 1,0 - 2,0 m, šířka okolo 1,5m. Nároky: Velmi náročná na pěstování. Vyžaduje slunečné, teplé a velmi chráněné stanoviště s velmi dobře propustnou výživnou písčitou hlubokou půdu a dobrou drenáží pod ní 4 Kortadérie (Cortaderia selloana) Při pěstování kortadérii je důležité vydatně ji zavlažovat, potom roste velmi rychle. 5 Lantana (Lantana camara) S touto rostlinou se setkáte koncem jara a začátkem léta v zahradnictvích. Může mít podobu menšího keře nebo malého stromku Cortaderia selloana - pampová tráva. Nádherná travina s velkým květenstvím, kterou můžete znát pod názvem Pampová tráva. Jedná se o travinu vysokou 1,5 - 2,5 metru. Na pěstování je náročnější. Vyžaduje slunné a chráněné stanoviště s dobrým odvodněním. Je krásnou soliterou. Každoroční řez provádějtě až na jaře! Pampová tráva Pampová tráva je mohutná trsnatá, vytrvalá tráva. List je poměrně úzký, který dorůstá do velikosti 1,5 m. Tráva je ozdobná především díky velkým, krémově bílým nebo i růžovými latami, jež se na rostlině objevují koncem léta

Kortaderie dvoudomá Cortaderia selloana pěstování

  1. Cortaderia selloana ´Rosea´, K9x9. Související produkty. Ostřice pobřežní ´Variegata´ Návody na pěstování Nabídka vzrostlých stromů.
  2. Cortaderia selloana - Pampová tráva. Obsah: 200ks semen. Krásná soliterní tráva robustního vzrůstu. Převislé šedozelené listy jsou až 1 m dlouhé. Potřebuje slunné stanoviště s výživnou a propustnou půdou. Nesnáší přemokření. Během vegetace pravidelně zaléváme a přihnojujeme. Vyžaduje důkladnou zimní ochranu
  3. Cortaderia selloana *Pampová tráva je travinou pochazející z Argentíny a Brazílie.Vytváří hezké a efektní trsy, které dorůstají do výšky 2- 3 metrů.V zahradách sadíme na viditelná místa,buď jako solitéry nebo v barevných kombinacích bílá s růžovou!Semena jsou čerstvá a mají 90% klíčivost.Celoroční výsev.
  4. Pampas - pěstování 1. Cortaderia selloana ,zvaná pampová tráva ,lidově též pampas - pochází z Argentiny.Možná současné kultivary,pěstované v Evropě delší dobu,jsou odolnější,ale já mám s ní jen špatné zkušenosti,co se týká přezimování. Koupil jsem si ji 3x,z toho jednou sice zimu přežila,ale další už ne.

POMPOVÁ TRÁVA - CORTADERIA SELLOANA - BÍLÁ Pěstování: Tato travina má rádá teplé, chráněné místo před větrem a na slunci. Před nasazením do země je vhodné udělat drenáž. První rok po výsadbě je vhodné udělat zimní kryt. Přes zimu nemá ráda přemokření. Při nákupu na podzim, je lepší rostlinu zasadit do. Autor: Forest & Kim Starr/Wikimedia Commons; CC-A-3.0 Kortaderia stříbrná (Cortaderia selloana) Je to známá pampová tráva. Její pěstování je obtížnější, vyžaduje na zimu vysokou nástylku suchého listí, slámy a navíc ještě zakrýt igelitem proti vlhkosti

cortaderia selloana; Pampas dvoudomý - Cortaderia selloana; Pampas - pěstování; Kortaderie dvoudomá - Cortaderia selloana; Cortaderia - pampová tráva Snad nejkrásnější solitérní trsy vytváří pampová tráva neboli kortaderie (Cortaderia selloana). V našich podmínkách ji můžeme pěstovat v teplejších oblastech, protože špatně snáší naše zimy. Více než mráz ji ohrožuje zimní vlhkost. Pro pěstování volíme místo na plném slunci a dobře drenážovanou půdu Velice krásná trsovitě rostoucí tráva. Bohatě květoucí. Rostlina v kontejneru. Silné sazenice. Velikost kontejneru 2 Cortaderia selloana Rose Plume - Pampas růžov Pěstování: Pampová tráva je nenáročná, vyžaduje sušší půdu a slunné stanoviště. Na podzim ji nestříháme, ale celý trs svážeme, abychom zajistili lepší ochranu proti mrazům. Na jaře můžeme trs seříznout přibližně 15 -20 cm nad zemí, aby se podpořila tvorba. Cortaderia selloana - pampová tráva, kortadérie. Mohutná vytrvalá tráva dorůstá výšky 120 cm, obloukovitě ohnuté šedozelené listy s ostrými okraji mohou být dlouhé až 200 cm. V září vyrůstají květenství - samčí jsou štíhlá a samičí tvoří huňaté velké laty bílé, stříbřitě bílé nebo narůžovělé barvy..

Pampová tráva - jak předejít zklamání - Zahradacentru

Pampová tráva (Cortaderia selloana) je atraktivní dekorativní tráva. Velmi se hodí k pěstování v nádobě nebo k oživení záhonu. Barva listů se liší v závislosti na odrůdě. Na podzim kortaderii dvoudomou v závislosti na odrůdě zdobí bílé, růžové nebo hnědé vějířovité květy Pěstování: Pampová tráva je nenáročná, vyžaduje sušší půdu a slunné stanoviště. Na podzim ji nestříháme, ale celý trs svážeme, abychom zajistili lepší ochranu proti mrazům. Na jaře můžeme trs seříznout přibližně 15 -20 cm nad zemí, aby se podpořila tvorba nových listů Fotogalerie: kortaderie dvoudomá Evita - Cortaderia selloana Evita. V sadech se specializujeme na pěstování Rakytníku řešetlákového, černého jeřábu a borůvek. Sazenice u nás vypěstované jsou dodáváme v kontejnerech v té nejlepší kvalitě a po zakořenění. Zaměřujeme se jak na dodávky sazenic pro maloodběratele.

Kortaderie dvoudomá je okrasná tráva - Pěstován

Cortaderia Selloana *Pampová tráva je travinou pochazející z Argentíny a Brazílie.V zahradách sadíme na viditelná místa,buď jako solitéry nebo v barevných kombinacích bílá s růžovou.Semena jsou čerstvá a mají 90% klíčivost.Vytváří hezké a efektní trsy,které dorůstají do výšky 2- 3m.Celoroční výsev semen doma. Cortaderia selloana,zvaná pampová tráva,lidově též pampas - pochází z Argentiny.Možná současné kultivary,pěstované v Evropě delší dobu,jsou odolnější,ale já mám s ní jen špatné zkušenosti,co se týká přezimování. Koupil jsem si ji 3x,z toho jednou sice zimu přežila,ale další už ne,ačkoliv jsem ji podle předpisu vždy na zimu zabezpečil a zakryl Cortaderia selloana,zvaná pampová tráva,lidově též pampas - pochází z Argentiny.Možná současné kultivary,pěstované v Evropě delší dobu,jsou odolnější,ale já mám s ní jen špatné zkušenosti,co se týká přezimování

OBI Living Garden pampová tráva (Cortaderia selloana) je atraktivní dekorativní tráva. Velmi dobře se hodí jako rostlina pro pěstování v nádobě nebo k rozvolnění vzhledu záhonů. Zbarvení listů se liší podle odrůdy. Na podzim zdobí kortaderii dvoudomou v závislosti na druhu bílé, růžové nebo hnědé květy ve tvaru trsů POMPOVÁ TRÁVA - CORTADERIA SELLOANA - BÍLÁ Jinak další pěstování je bez problémů. Koncem léta rozkvétají vzpřímené, stříbřitě bílé laty, které jsou až 150 cm vysoké. Je plně mrazuvzdorná až do -25°C. S mulčem až do - 30°C Cortaderia selloana má veliký vějíř a mezi okrasnými travami je oblíbená k dekoraci váz i zahrad. Venku pěstovaná tráva může dorůst i 1,5 metru. K její údržbě se počítá jen jarní sestřih a přikrytí na zimu listím nebo slámou, pokud ji nechceme dát dovnitř

Kortaderie pěstování - pampová tráva - jak předejít zklamání

Kortaderie dvoudomá 'Rosea' květináč 9 litrů, výška 80/100cm. Cortaderia selloana 'Rosea'. Dostupnost: Skladem Kód produktu: 274003134. Dodání po celé ČR. Odesíláme do 3 prac. dnů. Platba předem i na dobírku. Vzhledem ke zvýšenému počtu objednávek navštivte prodejnu Zahradnictví Líbeznice. Děkujeme - ZDARMA Latinsky: Cortaderia selloana 'Mini Pampas' Nízká pampová tráva, která je vhodná pro pěstování na zahradě nebo v nádobách. V době květu dosahuje výšky okolo 70cm. Vhodné stanoviš.. Pampová tráva hornbach. PAMPOVÁ TRÁVA-BÍLÁ NÁDHERA NA ZAHRADĚ /500 semen/ - Cortaderia selloana (Cortaderia selloana) *Pampová tráva je travinou pochazející z Argentíny a Brazílie.Vytváří hezké a efektní trsy, které dorůstají do výšky 2- 3 metrů.V zahradách sadíme na viditelná místa,buď jako solitéry nebo v barevných.

Cortaderia selloana - Pěstování trvalek v Českých podmínkác

Cortaderia Selloana Pěstován

Video: Nepřehlédnutelná pampová tráva Cortaderia selloana

Kompletní specifikace *Pampová tráva je travinou pochazející z Argentíny a Brazílie.V zahradách sadíme na viditelná místa,buď jako solitéry nebo v barevných kombinacích bílá s růžovou.Semena jsou čerstvá a mají 90% klíčivost.Vytváří hezké a efektní trsy,které dorůstají do výšky 2- 3m.Celoroční výsev semen doma do květináčů, rostlina je mnoholetá Chci dostávat zajímavé informace včetně nabídek od partnerů Burdy a souhlasím se zpracováním údajů k tomuto účelu podle Zásad ochrany soukromí Burda Okrasná tráva Cortaderia, foto med. (Pennisetum), která je ozdobou zahrad po celou zimu a daří se jí nejlépe ve stínu; Pampas dvoudomý (Cortaderia selloana) je velice dominantní rostlinou, dorůstá až 260 cm, Pěstování okrasných travin. Kostřava, foto med

Tato trsovitě rostoucí tráva s krásným květenstvím pochází ze stepí Jižní Ameriky.Má ráda plné slunce a sucho. Při výsadbě je nutná drenáž. V zimě je nezbytný kryt, který nepropouští vodu. Listy se smotají, ovážou provazem a překryjí krytem, který by měl přesahovat na všechny strany trs rostliny.Lze ji též pěstovat ve větších nádobách a na zimu. Cortaderia selloana Pumila neboli pampová tráva, či kortaderie dvoudomá je nízkou selekcí, která dorůstá pouze 1,2 - 1,6 metru, dle podmínek. Je okrasná hustým trsem šedozelených listů, na podzim vykvétá chocholovitým klasem, který je také vhodný k řezu a sušení

Cortaderia selloana ´Pink Feather´ - Pěstování trvalek v

Kortadérie - pampová tráva. Cortaderia selloana ASCHERS. Et GRAEBN. / Kortadéria pampová. PINK AND WHITE. Vytrvalá, velmi dekorativní mohutná okrasná tráva dosahující výšky až 200 cm. Mladé rostliny jsou citlivé na mráz, v prvním roce doporučujeme přezimovat ve skleníku nebo chránit na zimu chvojím či jiným mulčem Pampas dvoudomý (Cortaderia selloana) neboli pampová tráva patří mezi nejkrásnější traviny. Je však také poměrně choulostivá, proto u nás je s jejím pěstováním trochu potíž. Naše zimy jsou pro ni poměrně tuhé a vlhké, ale když o ni budete dobře pečovat, bude opravdovou ozdobou vaší zahrady Pampová tráva dokáže zaujmout - jak ji pěstovat Jana Šrámčíková 08/06/2020 0 Pampová tráva alias kortaderie dvoudomá (Cortaderia selloana) je jednou z nejvyšších trav na světě, které lze pěstovat na našich zahradách Pěstování: Slunce, chráněné stanoviště ; výživná, hluboká a dobře propustná, spíše kyselejší zahradní půda. Vyžaduje dobrou drenáž kořenů a v letních měsících pravidelnou přiměřenou zálivku a přihnojování. S příchodem podzimu trávu přestaneme zalévat Pampas stříbrný, růžový. Cortaderia selloana, Cortaderia selloana ´Rosea´. vyžaduje slunné stanoviště s dobře propustnou, humózní zeminou s neutrální reakcí. velmi důležitá je zimní ochrana před mrazem a vlhkem. před příchodem prvních mrazíků je třeba listy svázat. okolo rostliny postavte konstrukci s upevněnou.

Kortaderie: nejkrásnější tráva Dům a zahrada - bydlení

Cortaderia: výsadba a péče na otevřeném poli, pěstování ze

Pampas stříbrný bílý, Cortaderia selloana, pěstování

Pampová tráva růžová, Cortaderia selloana, pěstováníPampová tráva (Cortaderia selloana) | Zahrada-csPodzimní trvalky – 2Prodám - PAMPOVÁ TRÁVA BÍLÁ NÁDHERA NA ZAHRADĚ 500semenKortaderie dvoudomá 'Evita' - Cortaderia selloana 'Evita